Chcesz podjąć skuteczną walką z nieprzyjemnymi zapachami?
Skorzystaj z profesjonalnego ozonowania, które realizujemy!

Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie to zabieg dezynfekcji z wykorzystaniem ozonu, czyli gazu będącego jedną z odmian alotropowych tlenu. Dociera on nawet w najbardziej niedostępne zakamarki przestrzeni, którą wypełnia i dlatego stanowi tak popularną metodę usuwania uciążliwych zapachów. Co bardzo istotne ozonowanie jest w pełni ekologiczną metodą eliminacji nieprzyjemnych zapachów, a trzeba również zaznaczyć, że powstający pod wpływem działania promieni UV ozon gwarantuje 100% usunięcie wirusów, bakterii, alergenów, pleśni oraz grzybów.

Kiedy warto zastosować ozonowanie?

Ozonowanie jest bardzo wszechstronną metodą walki z przykrymi zapachami, a możliwości jego zastosowania są w zasadzie nieograniczone. Właśnie z tego powodu warto korzystać z ozonowania zawsze wtedy, gdy chcemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Bardzo często dezynfekcji w postaci ozonowania poddawane są lokale przemysłowe i gastronomiczne oraz pokoje hotelowe, ale metoda ta dedykowana jest również Klientom indywidualnym, którzy chcą pozbyć się z pomieszczenia np. zapachu dymu papierosowego, pleśni, zwierząt. Trzeba również zaznaczyć, że ozonowanie pozwala w pełni pozbyć się zapachów po zalaniach, pożarach oraz zgonach.

Jak wygląda i z pomocą jakich urządzeń odbywa się ozonowanie?

Kluczowe dla procesu ozonowania jest właściwe przygotowanie pomieszczenia, toteż w pierwszej kolejności należy wynieść z wnętrza rośliny oraz zwierzęta, uszczelnić pomieszczenie poprzez zabezpieczenie drzwi, okien i otworów wentylacyjnych, a także osłonić sprzęty elektroniczne i meble np. skórzane, gdyż ozonowanie przyspiesza proces starzenia. Następnie generator ozonu, czyli specjalistyczne urządzenie wytwarzające ozon jest ustawiane na podwyższeniu, a czas jego pracy jest zależny od wielkości oraz zaawansowania zanieczyszczenia pomieszczenia. Cały proces ozonowania jest monitorowany, a po zakończeniu pracy generatora ozonu niezbędne jest wykonanie pomiaru poziomu ozonu we wnętrzu. Finalizację ozonowania stanowi wywietrzenie lokalu, które można przeprowadzić nie wcześniej niż po pół godziny od zakończenia pracy ozonatora.

Usługa ozonowania, którą świadczymy obejmuje:

  • usuwanie zapachów po pożarach,
  • usuwanie zapachów po śmierci osoby w domu,
  • usuwanie zapachów z zalanych pomieszczeń,
  • usuwanie zapachów po grzybach i pleśni,
  • usuwanie zapachów dymu tytoniowego,
  • usuwanie zapachów po zwierzętach.